Biz Kimiz?

Merhaba,

Biz kız tarafından Bodrumlu erkek tarafından Parisli bir çiftiz. Daha ilişkimize başlamadan önce ona hayallerini sorduğumda sevdiğim kadınla dünyayı keşfetmek istiyorum demişti. Ne mutlu bize ki bu hayali, bu hayalimizi yavaş yavaş gerçeğe dönüştürüyoruz.

Ben Egeliyim. Eskiden Bodrum’da deniz var niye deniz tatiline başka yere gideyim ki derken en turkuaz deniz nerde var onu keşfederken buldum kendimi Jo ile. Ufak Avrupa kaçamaklarımız da oldu, uzak yollara kendimizi attığımız da…

Her tür tatilde işin içine Egenin güzelliklerini görmüş ve Fransız standartlarında (evet zor beğeniyorlar) tatil yapmak isteyen bir çift girince çıtalar yükseliyor ister istemez.

Tatillere çıkmadan önce çok araştırıyoruz, hem benim hem onun içine sinen yerleri belirliyoruz. Bu tatiller sırasında farkettim ki ben gördüğüm, gezdiğim her yeri her şeyi hep Bodrum ve Ege ile kıyaslıyorum. Çok araştırarak, bulduğum tanıdıklara bık bık sorular sorarak gittiğimiz Zanzibar’da yaşadığımız ufak bir hayal kırıklığı sonrası bir Egeli standartlarında mukayeseler yaparak yorumlarımı merak edenlerle paylaşmak istedim. Sonuçta Ilıca’dan, Altınkum’dan bi denize girmemiş, Akyarlar’ın suyunu hiç görmemiş biriyle aynı kıstaslarımız olmayabilirdi. Herkesin beklentisi farklı olabilir ama bence bizim diğerlerine göre biraz daha fazla 🙂 Bu beklentilerin üstüne Fransız beğeni kriterleri eklenince işimiz biraz zorlaşıyor. Sonuçta ortaya rafine bir tatil çıkıyor.

Gelelim Jambojomu’ya. Bizim için manidardır. Biz balayımızda Tanzanya’da safariye ve Zanzibar’a gittik. Birkaç Doğu Afrika ülkesinde olduğu gibi bu ülkenin de dili Swahili. Bu dilde Jambo merhaba demek. İçten gülümsemeleriyle o misafirperver insanlar tüm gün boyunca sizi her gördüklerinde “jambooooo” diye sesleniyorlar. Bu tını kulaklarımızda ve kalplerimizde yer etti. Balayı, bizim hayatımızın yeni sayfasındaki ilk adımımız ve ilk tatilimiz. Yeni bölümlere merhaba demek istedik. Jo ve Mu’yu ise tahmin etmek çok zor olmasa gerek 🙂

İşte biz böyleyiz, burada da sizlerle seyahat izlenimlerimizi, yorumlarımızı paylaşmak, paylaşarak çoğalmak istedik.

Herkese sevgiler.